poniedziałek, 12 marca 2012

Trasa Cesarska 19 dni

1 POLSKA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

2 PEKIN (LUNCH, KOLACJA)
Przylot do Pekinu, transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie największego miejskiego placu na świecie, Placu Tiananmen położonego w samym sercu Pekinu. Przejazd obok obiektów olimpijskich. Kolacja i czas wolny.

3 PEKIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu zwiedzanie Zakazanego Miasta (UNESCO), zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim. Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzanie Pałacu Letniego (UNESCO) - najlepiej zachowanego Ogrodu Cesarskiego, którego chińska nazwa Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Miejsce to jest połączeniem pięknej scenerii z bogactwem architektury. Przejażdżka rikszami po urokliwych uliczkach najstarszej części miasta tzw. Hutongach. Wieczorem kolacja, podczas której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej - kaczka po pekińsku.

4 PEKIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Wyprawa poza miasto na Wielki Mur Chiński (UNESCO), jeden z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Następnie przejazd i zwiedzanie Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming, do których droga wiedzie Aleją Duchów strzeżoną przez monumentalne posągi. Nocleg w Pekinie.

5 PEKIN/ XI'AN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu zwiedzanie Świątyni Nieba (UNESCO), która jest symbolem Pekinu oraz najdoskonalszym przykładem architektury okresu dynastii Ming. Zwiedzanie Świątyni Lamy - jednej z najznamienitszych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei mającym 26 metrów wysokości. Przelot do Xi'an. Nocleg w Xian.


6 XI'AN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi, posiadającego jedną z najbogatszych kolekcji sztuki w Chinach. Zwiedzanie Pagody Dzikiej Gęsi zbudowanej w VII wieku. Wizyta w Muzeum Armii Terakotowej (UNESCO) - grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi Huang Di, którego strzeże armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Wieczorem bankiet pierożkowy w słynnej restauracji Defaczang. Nocleg w Xian.

7 XI'AN/ LUOYANG (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Od rana zwiedzanie murów oraz bram starego miasta zbudowanych w czasach dynastii Ming. Zwiedzanie Wieży Dzwonu oraz Wieży Bębna - usytuowanych w samym sercu Xi'an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej pełnej wąskich uliczek wypełnionych straganami oferującymi wyroby rzemiosła ludowego i pamiątki. Wizyta w Wielkim Meczecie jednym z najstarszych meczetów w Chinach, który jest znakomitym przykładem połączenia architektury islamu z tradycyjną klasyczną architekturą Chin. Składa się głównie z ogrodu w stylu chińskim i w niczym nie przypomina muzułmańskich meczetów z innych części świata. Przejazd pociągiem do Luoyang. Transfer do hotelu.

8 LUOYANG (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu w hotelu wycieczka do Grot Longmen (UNESCO), których budowa rozpoczęła się w 493 roku naszej ery. Ich ogólna liczba wynosi ponad 2300. Odkryto w nich ponad 100 tys. figur, 3600 dzieł sztuki kaligraficznej oraz 40 pagód buddyjskich. Po powrocie czas wolny. Nocleg w Luoyang.

9 LUOYANG/ SUZHOU (ŚNIADANIE, LUNCH)
Nad ranem przejazd do Klasztoru Szaolin - miejsca narodzin buddyzmu medytacyjnego Chan oraz kolebki chińskiej sztuki walki Kung Fu. Zwiedzanie kompleksu klasztornego i Lasu Stup, który jest cmentarzem największych mistrzów klasztoru. Przejazd na dworzec kolejowy w Luoyang i przejazd nocnym pociągiem do Suzhou (miejsca sypialne).

10 SUZHOU (LUNCH, KOLACJA)
Przyjazd w godzinach porannych do Suzhou, miasteczka zwanego "Wenecją Wschodu". Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci - jednego z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Następnie odwiedzimy fabrykę jedwabiu, gdzie zobaczymy jak od wieków produkuje się ten cenny materiał oraz Instytut Hafciarstwa, centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Suzhou.

11 SUZHOU/ SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Przejazd porannym pociągiem do Szanghaju, po przyjeździe zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego, posiadającego jedną z najlepszych kolekcji sztuki w Chinach. Spacer po słynnym Bundzie - historycznym bulwarze nad rzeką Huangpu. Wizyta w przepięknych ogrodach Yu, założonych za czasów panowania dynastii Ming w XVI wieku. Nocleg w Szanghaju.

12 SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Wizyta w nowoczesnej dzielnicy miasta - Pudong oraz wjazd na wieże telewizyjną -"Perła Orientu'', z której rozpościera się wspaniały widok na Szanghaj. Następnie rejs statkiem po rzece Huangpu, podczas którego będzie można podziwiać wspaniałe widoki na ponad 20 milionowe miasto. Nocleg w Szanghaju.

13 SZANGHAJ/ GUILIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
W godzinach porannych transfer na lotnisko i wylot do Guilin, które jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Jego historia sięga ponad 2200 lat. Przez wielu uważane jest za najpiękniejsze miasto świata. Po przylocie zwiedzanie Jaskini Trzcinowego Fletu i Góry Trąby Słonia, uważanej za najsłynniejszą górę w Guilin. Nocleg w Guilin.

14 GUILIN/ YANGSHUO (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu przejazd na przystań Zhujiang i rejs po rzece Li. Przybycie do Yangshuo, zwiedzanie miasteczka i wizyta na słynnym bazarze Yangshuo. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

15 YANGSHUO/ GUILIN/ KANTON (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Po śniadaniu czas wolny, który można będzie poświęcić na zwiedzanie pięknych plenerów Yangshuo. Po południu powrót do Guilin, transfer na lotnisko i przelot do Kantonu. Nocleg

16 KANTON (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Od rana zwiedzanie miasta założonego w 214 r. p.n.e.: Świątynia Sześciu Banianów, Mauzoleum Sun Jat-sena, który uznawany jest za "ojca współczesnych Chin". Zwiedzanie Świątyni Rodziny Chen, która składa się z zespołu XIX-wiecznych budynków wzniesionych w tradycyjnym stylu, ufundowanej przez członków rodziny Chen. Nocleg w Kantonie.

17 KANTON/ MAKAO (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu przejazd autokarem do Makao zwanego również "Wschodnim Monte Carlo". Po przyjeździe spacer po starej części miasta, gdzie znajdują się ruiny katedry Świętego Pawła. Zwiedzanie położonej u podnóża wzgórza Penha, Świątyni Bogini Matki A-Ma. Nocleg w Makao.

18 MAKAO/ HONG KONG (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu rejs do Hong Kongu. Wjazd na Wzgórze Wiktorii, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i zatokę. Następnie przejazd do zatoki Repulse znajdującej się po drugiej stronie Hong Kongu. Zwiedzanie rybackiej wioski Aberdeen i wizyta na słynnym targu Stanleya. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Hong Kongu.

19 HONG KONG/ POLSKA (ŚNIADANIE)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Terminy: 
09.04 - 27.04.2013    » 6170 PLN + 1770 USD
23.04 - 11.05.2013    » 6170 PLN + 1770 USD
07.05 - 25.05.2013   » 6170 PLN + 1770 USD
21.05 - 08.06.2013   » 6170 PLN + 1770 USD
04.06 - 22.06.2013   » 6170 PLN + 1770 USD
09.07 - 27.07.2013   » 6170 PLN + 1770 USD
23.07 - 10.08.2013   » 6170 PLN + 1770 USD
06.08 - 21.08.2013   » 6170 PLN + 1770 USD
27.08 - 14.09.2013   » 6170 PLN + 1770 USD
03.09 - 21.09.2012   » 6170 PLN + 1770 USD
17.09 - 05.10.2012   » 6170 PLN + 1770 USD
08.10 - 26.10.2012   » 6170 PLN + 1770 USD
23.10 - 10.11.2012   » 6170 PLN + 1770 USD
05.11 - 23.11.2012   » 6170 PLN + 1770 USD 

Cena zawiera:
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 • Przelot na trasie Warszawa - Pekin i Hong Kong - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Przeloty wewnętrzne Pekin - Xi'an, Szanghaj - Guilin, Guilin - Kanton.
 • Przejazdy pociągiem na trasie Luoyang - Suzhou (miejsca sypialne), Xi'an - Luoyang, Suhou - Szanghaj.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem wg programu.
 • Rejs po rzece Li oraz rejs na trasie Makao - Hong Kong.
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zakwaterowanie w hotelach **** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu.
 • Wizę chińską.
 • Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Podatek VAT.
Cena nie zawiera:
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/ dzień.
 • Dodatkowych napojów do posiłków.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.

Rosja: Bajkał dla koneserów, rejs po północnym Bajkale

DZIEŃ 1: Zbiórka na lotnisku Okęcie i wylot z Warszawy przez Moskwę do Irkucka.

DZIEŃ 2: Wczesnym rankiem przylot do 600-tysięcznego Irkucka - stolicy Syberii Wschodniej i miasta związanego z historią polskich zesłańców. Śniadanie, a następnie krótki spacer wśród drewnianej zabudowy centrum. Wyjazd do położonej nad Bajkałem Listwianki i zakwaterowanie w pensjonacie. Po wypoczynku przechadzka wzdłuż falującego Bajkału i wizyta w Muzeum Bajkalskim, które odkryje przed nami część tajemnic -Świętego Morza Syberii”. Wieczorem kolacja i okazja, by skorzystać z bani, czyli syberyjskiej sauny parowej.

DZIEŃ 3: Po śniadaniu przeprawiamy się na drugą stronę rzeki Angary do Portu Bajkał i wyruszamy na wycieczkę po trasie Kolei Krugobajkalskiej. 84-kilometrową linię kolejową poprowadzono wzdłuż skalistych wybrzeży Bajkału, budując 40 tuneli, kilkanaście wysokich mostów i wiele innych konstrukcji inżynieryjnych. Po drodze postoje w najatrakcyjniejszych miejscach na trasie: najodważniejsi będą mogli po raz pierwszy zanurzyć się w wodach Bajkału, najgłodniejsi - spróbować najlepszego barszczu od miejscowej gospodyni, a najbardziej spragnieni - skosztować wybornej limbóweczki. Późnym wieczorem przyjazd do Irkucka, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: Rano przystępujemy do zwiedzania Irkucka cerkiew Zbawiciela z 1710r., Sobór Objawienia Pańskiego, neogotycki -polski kościół” i drewniana zabudowa, tworząca niepowtarzalną atmosferę miasta. Wieczorem -zakwaterowanie” w pociągu Kolei Transsyberyjskiej i wyjazd do Siewierobajkalska.
DZIEŃ 5: Dzień spędzamy w pociągu, poznając rosyjską kulturę podróżowania koleją. Mijamy kolejne miejscowości, a w Tajszecie odbijamy na tory słynnej Bajkalsko-Amurskiej Magistrali i kierujemy się na wschód. Po drodze miniemy Brack i przejedziemy po zaporze olbrzymiego Zbiornika Brackiego na Angarze. Dalej za oknami już tylko syberyjska tajga.

Dzień 6: O poranku przyjazd do legendarnego Siewierobajkalska - jedynego miasta nad północnym Bajkałem, zamieszkanego głównie przez dawnych budowniczych BAM-u, przybyłych z najdalszych zakątków Sojuza. Zakwaterowanie w pensjonacie, śniadanie, a następnie poznawanie miasta i jego okolic. Wycieczka do wioski Bajkalskoje, a tam spacer na skalisty przylądek, z którego roztacza się wspaniała panorama Bajkału i Gór Bajkalskich. W drodze powrotnej przystanek na kąpiel w malowniczym Jeziorze Sliudianym. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7: Wcześnie rano okrętujemy się na kutrze, na którym przez kolejne dni będziemy eksplorować dzikie tereny północnego Przybajkala. Po odprawie BHP i toaście za zdrowie kapitana ruszamy na wschodni brzeg jeziora. Po przybiciu do brzegu Zatoki Ajaja pieszy wypad (16 km) przez dziką tajgę nad polodowcowe Jezioro Frolicha. Nieskażone krajobrazy tego zakątka Syberii przywołują na myśl fiordy Norwegii i Nowej Zelandii. Fakultatywnie krótki rejs łodzią po tafli jeziora. Po powrocie na pokład kutra kolacja przy świetle zachodzącego słońca. Pierwsza noc na wodzie.


Dzień 8: Płyniemy wzdłuż wschodnich brzegów Bajkału, u stóp porośniętych gęstymi lasami Gór Barguzińskich - najbardziej rozległego pasma górskiego Przybajkala. Napawamy się otaczającą nas ze wszystkich stron dziką przyrodą. Po drodze przystanek w ulokowanym w dziczy maleńkim sanatorium Chakusy - tam kąpiele w gorących (ok. 40 st. C) źródłach. Na nocleg docieramy do Dawszy - położonej -pośrodku niczego” siedziby strażników Rezerwatu Barguzińskiego, założonego celem ochrony sobola. W miarę możliwości - piesze wycieczki po okolicy.

Dzień 9: Kierując się dalej na południe, docieramy do Zatoki Cziwyrkujskiej - Mekki bajkalskich wędkarzy, którą od zachodu zamyka górski masyw Płw. Święty Nos, a od wschodu postrzępione szczyty Gór Barguzińskich. Wychodzimy na brzeg półwyspu, by przyjąć kąpiele w gorących źródłach i krystalicznie czystej bajkalskiej wodzie. Później odbijamy, by w sprawdzonym miejscu spróbować swoich sił w łowieniu lipieni i omuli. Wieczorem kolacja z widokiem na malowniczą zatokę i pieczonymi na ognisku rybami, a potem śpiewy do białego rana.

Dzień 10: Skoro świt wyruszamy w kierunku przeciwległego brzegu. Przy dogodnych warunkach pogodowych przybijemy do jednej z wysp archipelagu Uszkanii, by podglądać nerpy - bajkalskie foki. Po południu przybicie na Przyl. Zaworotnyj, który leży u stóp Gór Bajkalskich w rejonie terenów źródliskowych Leny. Czas na wypoczynek, a następnie wycieczka w góry - na tereny dawnej kopalni mikrokwarcytu. Tam, pośród zarośli karłowatej limby, roztaczają się wspaniałe widoki okolicznych alpejskich wzniesień oraz panorama Bajkału - z wyspami Uszkanii i płw. Święty Nos. Pod wieczór kąpiel w bani położonej nad samym
brzegiem jeziora, kolacja i wypłynięcie w nocny rejs na wyspę Olchon.

DZIEŃ 11: Przybicie do przystani w największej na wyspie miejscowości Chużyr i wylewne pożegnanie z załogą kutra. Czas na zasłużony wypoczynek po kilkudniowym rejsie: leżenie na plaży, kąpiele w cieplejszych zatoczkach albo rajd po lokalach serwujących wędzone ryby i zimne piwo.

DZIEŃ 12: Całodniowa wycieczka na UAZ-safari - będziemy jeździć drogami i bezdrożami przez malownicze stepy północno-wschodniej części Olchonu. Po drodze m.in. odwiedzimy osadę Piesczanaja (ruchome wydmy; miejsce dawnego łagru stalinowskiego), zatrzymamy się na skalistych przylądkach Trzej Bracia i Choboj oraz w wiosce Uzury w urokliwej dolince nad brzegiem Bajkału. Spróbujemy też ugotowanej na ognisku uchy ze świeżo złowionych omuli. Wieczorem obiadokolacja i nocleg, a przedtem porządne mycie w bani.

 

DZIEŃ 13: Piesza wycieczka do osady Charancy wędrówka przez urzekające stepy, podziwianie widoków Małego Morza, plażowanie nad Zat. Sarajską, próby zanurzenia się w cieplejszych zatoczkach. Zobaczymy także Skałę Szamankę - wizytówkę Bajkału, uważaną przez wyznawców szamanizmu za jedno z 9 najświętszych miejsc Azji. Po kolacji okazja, by spróbować magiczny trunek syberyjskich szamanów z tradycyjnymi zakąskami.

DZIEŃ 14: Przejazd mikrobusem do Wierszyny - -polskiej wioski” pod Irkuckiem, założonej 101 lat temu przez dobrowolnych emigrantów z południa kraju. Wizyta w niewielkim skansenie-muzeum oraz Domu Polskim, spacer po cmentarzu, zwiedzanie kościoła. Obiad z tradycyjnymi wierszyńskimi potrawami i toast spełniony kieliszkiem wyśmienitego trunku z miejscowego -źródełka”. Zakwaterowanie u gospodarzy, domowa kolacja, a później czas na nocne Polaków rozmowy.

DZIEŃ 15: Wyjazd do Irkucka. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie czas wycieczka na gwarny Centralny Rynek, by ostatnie ruble wydać na wędzone ryby, kawior i domowe konfitury oraz suweniry dla krewnych i znajomych. Wieczorny spacer po reprezentacyjnym bulwarze Gagarina nad Angarą - pożegnanie z Syberią.

DZIEŃ 16: Transfer na lotnisko. Lot z Irkucka przez Moskwę do Warszawy. Zakończenie wyprawy na lotnisku Okęcie.


TERMINY: 16.07-31.07.2012

CENY: 6 980 PLN + 1 960 USD

1 rata: 800 PLN płatna przy zapisie

2 rata: 6 980 PLN (minus I rata)

3 rata: 1 960 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:

- przelot na trasie Warszawa-Moskwa-Irkuck oraz Irkuck-Moskwa-Warszawa; przejazd pociągiem na trasie Irkuck - Siewierobajkalsk - wagony sypialne (kupiejne), przedziały 4-os.
- zakwaterowanie hotel 3*** w Irkucku, 2 noclegi w pociągu na trasie Irkuck - Siewierobajkalsk, 4 noclegi na turystycznym kutrze kajuty wieloosobowe, pensjonaty w Siewierobajkalsku, Listwiance i Chużyrze oraz kwatery prywatne w Wierszynie - warunki syberyjskie zawsze tradycyjna ruska bania, sanitariaty zwykle na zewnątrz, ale schludnie i rodzinnie, wszędzie jest pościel;
- wyżywienie śniadania i obiadokolacje na całej trasie z wyjątkiem przejazdu koleją z Irkucka do Siewierobajkalska (wyżywienie w pociągu we własnym zakresie), dodatkowo 6 razy obiad
- wszystkie transfery
- opieka pilota-przewodnika
- opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
- bilety na przejazd Koleją Krugobajkalską
- całodniowa wycieczka samochodami terenowymi po Olchonie
- przejazdy mikrobusami, autami terenowymi oraz przeprawy promowe
- rejs kutrem turystycznym przez Bajkał
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3000 EUR)
- koszty wizowania

CENA NIE ZAWIERA:

- wyżywienia w czasie przejazdu koleją z Irkucka do Siewierobajkalska
- zwyczajowych napiwków ok. 40 USD
- opłaty za wstęp na teren rezerwatu Wyspy Uszkanii ok. 60 USD
- dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach i pensjonatach 140 USD