piątek, 8 lutego 2013

Kompleks turystyczny w Tuwie.

Kompleks turystyczny z aquaparkiem i szkołą śpiewu gardłowego wybudują w Tuwie do 2018 r.

W kompleksie turystycznym będzie również, muzeum stroju tuwińskiego, rezydencja rządu, centrum informacji turystycznej, sala koncertowa i wystawowa, sklep z pamiątkami, hotel na 60 pokoi, restauracja z potrawami kuchni narodowej, lądowisko dla helikopterów, parking.

Oprócz tego, projekt przewiduje park wodny, spa z sauną, boiska sportowe, tor saneczkowy i trasy narciarskie, wyciąg krzesełkowy, park rozrywki, całoroczny rolledrom,  jeździectwo oraz kina.
 
Kompleks turystyczny w którym będzie sidziba Tuvińskiego Dziadka Mroza, park-muzeum "Asia w miniaturze", "Miasto Mistrzów" i Akademia śpiewu gardłowego, wybudowany zostanie w Tuwie w 2018 r., autorzy  projektu zapewniają, że nie ma on odpowiednika na świecie wg różnorodności i ilości usług oferowanych. 

 

środa, 6 lutego 2013

Jak przewieźć motor pociągiem.

Otrzymałam w dniu dzisiejszym mail od kolei rosyjskich, odpowiedź w sprawie przewozu motocykli.

Jest taka możliwość!

Należy zgłosić się do punktu bagażowego na stacji kolejowej ( wiadomym jest że co najmniej 3-4 godz. przed odjazdem pociągu )
  • waga nie większa niż 165 kg
  • bak paliwowy musi być całkowicie pusty a także bez oleju ( chodzi o substancje łatwopalne i bezpieczeństwo transport zarówno przedmiotu jak i pasażerów )
  • zapakowany w opakowanie fabryczne lub inne twarde opakowanie ( kratka ), która powinna dobrze zabezpieczać motocykl.