czwartek, 23 lutego 2012

23 luty - Dzień mężczyzny :)

Dziś  jest jeden z niewielu dni w kalendarzu, kiedy nasza silniejsza połówka ma prawo przyjmować od kobiet życzenia i, oczywiście, prezenty.
Trochę historii:
Uznano, że 23 lutego 1918 Czerwona Gwardia zdobyła swoje pierwsze zwycięstwo pod Pskowem i Narva nad  wojskami Niemiec "Kaisera". Pierwsze zwycięstwo od tej pory nazywane było "urodziny Armii Czerwonej".
W 1922 r. data ta została oficjalnie ogłoszona Dniem Armii Czerwonej. Później, 23 lutego corocznie obchodzony w Związku Radzieckim jako święto narodowe - Dzień Armii Radzieckiej i Marynarki Wojennej. Po upadku Związku Radzieckiego, data została zmieniona na Dzień Obrońcy Ojczyzny.
Dla niektórych, dzień 23 lutego został dniem mężczyzn, którzy służą w wojsku, albo w organach ścigania. Niemniej jednak, większość obywateli Rosji i byłego Związku Radzieckiego uznaje ten dzień nie jako Dzień Obrońcy Ojczyzny czy wielką rocznicę zwycięstwa lub urodziny Armii Czerwonej, ale jako święto prawdziwych mężczyzn.

Z tej też okazji chciałam złożyć życzenia Prawdziwym Mężczyznom z okazji ich święta. 

Jako że wszyscy walczymy o równouprawnienie a w Rosji ,  Dzień Kobiet - 8 marca,  jest dniem wolnym od pracy , od paru lat 23 luty również jest dniem wolnym od pracy :)

1 komentarz:

  1. Świetny blog. Na zdjęciach pokazujesz to co jest mi bardzo bliskie np. cukierki o specyficznym smaku. Ah... Moja rodzina pochodzi z Białorusi dlatego tak bliskie są mi te tematy. Pozdrawiam i dodaję blog do obserwowanych. www.bordoweszpilki.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń