sobota, 6 sierpnia 2011

Dworce kolejowy Moskwy - Kazański.

Kazansky dworzec kolejowy - jedna z największych stacji kolejowych w Europie. Codziennie przejeżdża przez niego 70 par pociągów dalekobieżnych i około 200 par podmiejskich pociągów. Budynek znajduje się na słynnym placu  trzech dworców w Moskwie i różni się od swoich "braci" kolorytem orientalnym, zainspirowany motywami Kremlja Kazańskiego. Taki projekt architektoniczny został wybrany przypadkowo. Jeśli podróżny wybiera się na południe, wschód lub w kierunku południowo-wschodnim, to będzie musiał odjeżdżać z dworca kazańskiego.

Zatrzymujący się tutaj pociągi łączą stolicę z takimi miastami Rosji jak: Iwan Groźny, Samara, Saratów, Kazań, Ufa, Omsk, Krasnojarsk, Rosja; ale również z Azją Środkową:Almaty, Duszanbe; a także z Chinami. Dworzec kazański obsługuje także linie podmiejskie,pociągi odjeżdżają stąd do Riazania, Murom, Gzhel, Voskresensk, Lyubertsy, Shatura.
Dojazd.
do lotniska Szeremietiewo:
znajdująca się w pobliżu dworca kolejowego stacja metra "Komsomolskaja" pozwala ominąć korki Moskwy
Trzeba przejechać od stacji metra "Komsomolskaja"  na stacje metra " Białorusskaja". Od sierpnia 2009 pomiędzy dworcem Białoruskim a lotniskiem Szeremietiewo kursują szybkie pociągi tzw. Aeroexpress. Czas przejazdu pomiędzy dworcem a lotniskiem -  około 20 minut.

do lotniska Domodedovo:
Trzeba przejechać od stacji metra "Komsomolskaja"  na stacje metra "Paveleckaja" ( ok. 14 minut ). Z Dworca Paveletzkiego odjeżdża szybki pociąg tzw. Aeroexpress bezpośrednio na lotnisko Domodiedowo.

do lotniska Vnukovo:
Trzeba przejechać od stacji metra "Komsomolskaja"  na stacje metra "Kievskaya" .Z dworca Kijevskiego odjeżdżają szybkie pociągu tzw. Aeroexpress bezpośrednio do lotniska Wnukowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz