sobota, 15 lutego 2014

Moskwa-Bajkał-Mongolia w 18 dni

Od: Do Cena:
2014-06-26 2014-07-13  11290 PLNOpis:

Europejczyków przyzwyczajonych do «ciasnoty» naszych miast, zagospodarowanej wokół przestrzeni i konieczności sąsiedztwa innych ludzi, mogą zadziwić niezamieszkałe bezkresy na spotkanie, z którymi chcielibyśmy Państwa namówić. Przyroda Mongolii, głównie step i pustynia, oraz wody Bajkału pozostają dziewiczymi w czasie, gdy człowiek w większości odebrał przyrodzie należną jej przestrzeń. Uwarunkowania przyrodnicze, klimat, a także bieg historii sprawiły, że wykształciła się w każdym z tych miejsc specyficzna kultura i tradycje, do których poznania serdecznie zapraszamy.

Kraje: Mongolia, Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 18
Dopłata do jedynki:ok. 400 euro

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina dwie godziny przed odlotem. Wylot z Warszawy do MOSKWY o godz. 12:25. Przylot do Moskwy o godz. 16:30. Transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2
MOSKWA. Śniadanie. Zwiedzanie Moskwy: Worobiowe wzgórza, Plac Czerwony: cerkiew Wasyla Błażennego, Mauzoleum W. I. Lenina, Muzeum Historyczne itd. nabrzeże rzeki Moskwy, panorama Kremla, cerkiew Chrystusa-Zbawiciela, Kreml, spacer po terenie obok Armaty Carskiej (Car–puszki) i Carskiego Dzwonu (Car-kołokoł), trzy cerkwie, Góra Pokłonna, Łuk Tryumfalny, prospekt Kutuzowa oraz spacer Arbatem, ulicą Twerską, kolacja. Transfer na dworzec. Wyjazd ok. godz. 23:05 koleją transsyberyjską do Jekaterynburga (czas przejazdu ok. 28 h).

Dzień 3
Doba w pociągu. W ciągu każdego dnia jest kilka postojów, średnio 15-30 min. każdy. Istnieje wówczas możliwość zwiedzania dworców i ich bliskich okolic, a także zakupu jedzenia oferowanego na peronach przez miejscową ludność. W składzie pociągu jest wagon restauracyjny.

Dzień 4
Przyjazd do JEKATERYNBURGA nad ranem ok. 05:47 czasu lokalnego. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie. Zwiedzanie miasta (we własnym zakresie). Nocleg. Wyjazd do Irkucka koleją transsyberyjską ok. godz. 22:17 czasu lokalnego (czas przejazdu ok. 56 h).

Dzień 5
W pociągu.

Dzień 6
W pociągu.

Dzień 7
Przyjazd do IRKUCKA ok godz. 09:38 czasu lokalnego. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie IRKUCKA z przewodnikiem: m.in. Muzeum Dekabrystów, zabytkowe świątynie miasta, kościół polski. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. W tym dniu zwiedzanie „Dzielnicy 130”: specjalnie stworzonej strefy turystycznej w Irkucku, która obejmuje dziesiątki zabytków. Dzielnica znajduje się w południowej części historycznego centrum Irkucka, na które składa się 16 odrestaurowanych budynków. Przeniesiono tutaj też 8 budynków z innych części Irkucka; m.in. dom kowala. Znajdują się tutaj także sklepy z pamiątkami, kawiarnie i restauracje. Oprócz zabytków powstają nowe budynki, wśród których są m.in. hotele, galerie sztuki, ośrodki kultury i amfiteatr na 2000 miejsc. Cały kwartał podzielono na części dla pieszych i ścieżki rowerowe. Budowę zakończono w 2011 roku. Część kwartału została otwarta 14 września na 350 lecie Irkucka. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Przedpołudniowy wyjazd marszrutką na wyspę Olchon. Przyjazd do miasteczka CHUZIR (stolica wyspy) pod wieczór. Po drodze przeprawa promowa. Zakwaterowanie. Kolacja. Czas wolny. Relax w bani (rosyjska sauna) –fakultatywnie. Nocleg.

Olchon - Jedno z najważniejszych i zarazem najpiękniejszych miejsc mocy na Ziemi. Przepiękna, mistyczna wyspa położona w samym sercu Bajkału, od dawien dawna uważana za miejsce o niezwykłej energii. Jej wielkość to jedynie 15 km długości i 71 km szerokości. Powierzchnia wyspy jest górzysta. Od lądu wyspa oddzielona jest tzw. Małym Morzem. Krajobraz urzeka kolorowymi skalistymi brzegami, małymi, niezwykle malowniczymi plażami, zarówno kamienistymi jak i piaskowymi oraz turkusową krystaliczną wodą. Wyspa uważana jest za miejsce pojawienia się pierwszego szamana na Ziemi. Zgodnie z przekazami, pierwszy szaman – posłaniec bogów, przybył na Ziemię w postaci Białego Orła, aby stworzyć szamana-człowieka, który miał być łącznikiem pomiędzy światami i pomagać innym ludziom. Kiedy Orzeł leciał między Niebem i Ziemią niosąc cenny dar, zobaczył go człowiek i zaczął celować do ogromnego drapieżnika z łuku. Wtedy orzeł spytał duchów o radę, a one poleciły mu oddać dar pierwszej istocie, jaką zobaczy. Była to śpiąca pod drzewem tunguska kobieta, której mąż był Buriatem. Małżeństwo urodziło syna, potężnego szamana o żelaznej piersi i pazurach, który przekazał swoją moc i wiedzę następnym pokoleniom.

Dzień 9
Śniadanie. Zwiedzanie Olchonu, Dojazd gazikami na przylądek SAGAN-CHUSZUN i przylądek CHOBOJ, co z buriackiego oznacza „kieł”. Z wysokich skał tego najbardziej wysuniętego na północ fragment wyspy przy odrobinie szczęścia zobaczyć można pływające w pobliżu nerpy. Na zmęczonych spacerami turystów czeka przygotowana na ognisku zupa rybna - ucha i parzona z miejscowych traw „herbata”. Powrót do CHUZIRU, kolacja. Możliwość skorzystania z bani (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Po południu wyjazd z Olchonu wodolotem ok. godz. 14:40 z zatoki Zagli. Przybycie ok. godz. 18:40 do Portu Bajkał. Następnie przeprawa promowa do Listwianki. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem relax w tradycyjnej rosyjskiej saunie (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 11
Śniadanie. Wycieczka całodniowa Krugobajkałką, odnogą kolei transsyberyjskiej, której trasa wiedzie wzdłuż brzegów Bajkału. Wyjazd ok. godz. 09.00 rano. Przyjazd do Irkucka ok. godz. 21.00. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

W trakcie wycieczki przewidziane są liczne postoje w najciekawszych miejscach. Można podziwiać i robić zdjęcia licznym tunelom i mostom, któ­rymi prowa­dziła wcześniej trasa Kolei Transsyberyjskiej. Prawie wszędzie jest dostęp do jeziora, dzięki czemu możliwa jest kąpiel. Są też wspaniałe warunki do pikniku na łonie natury.

Dzień 12
Śniadanie. Transfer do Listwianki. Zwiedzanie tego najpopularniejszego malutkiego kurortu Bajkału: lokalnego rynku, na którym można spróbować prawdziwego omula – bajkalską rybę i inne tradycyjne przysmaki, podziwianie panoramy Bajkału ze wzniesienia Czerskiego – wjazd wyciągiem krzesełkowym, zwiedzanie Muzeum Limnologicznego Bajkału, odpoczynek na plaży na brzegu jeziora. Powrót wieczorem do Irkucka (przejazd do 2h). Transfer na dworzec i wyjazd nocnym pociągiem do Ułan – Bator (ok. godz. 22.10 czasu lokalnego).

Dzień 13
W pociągu.

Dzień 14
Przyjazd do Ulan - Bator ok. godz. 06:10 czasu lokalnego. Śniadanie. Wyjazd na 2-dniową wycieczkę do Parku Narodowego TERELJ. Obiad, kolacja. Nocleg w jurcie u rodziny koczowniczej (bardzo ciekawe doświadczenie!). Wedle życzenia, fakultatywnie, można skorzystać z: jazdy konnej, przejażdżki zaprzęgiem z wołami, kolarstwa górskiego.

Dzień 15
Śniadanie. Cd. zwiedzania parku. Park jest znany z malowniczych dolin, rzek i lasów. Znajdują się tu formacje skalne o niezwykłych kształtach. Według legendy, właśnie w tym miejscu urodził się Czyngis-Chan. Obiad, kolacja. Powrót do UŁAN – BATOR. Nocleg.

Dzień 16
Śniadanie. Wycieczka po mieście ze zwiedzaniem najważniejszej świątyni buddyjskiej – klasztoru Gandan. Objazdowa wycieczka po mieście z obejrzeniem najważniejszych obiektów: plac Sukhbaatar, zwiedzanie Muzeum Narodowego. Uczestnictwo w festiwalu NAADAM – jest to największe święto w Mongolii, które sięga czasów Czyngis-Chana, na które zjeżdżają się mieszkańcy z najdalszych zakątków kraju Uczestnicy festiwalu Naadam będą mierzyć swoje siły w trzech konkurencjach: zapasach, łucznictwie I jeździe konnej. Nocleg.

Dzień 17
Śniadanie. Uczestnictwo w festiwalu Naadam. Nocleg.

Dzień 18
Śniadanie (suchy prowiant). Wylot do Warszawy (przez Moskwę) ok. godz. 08:10. Przylot do Warszawy ok. godz. 11:30.


Cena zawiera:

 • noclegi w hotelach 3*, pok. 2-os. ze śniadaniami:
 • 1 nocleg w Moskwie
 • 1 nocleg w Jekaterinburgu
 • 2 noclegi w Irkucku
 • 1 nocleg w Listwiance
 • 2 noclegi na Olchonie
 • 2 noclegi w Ułan – Bator
 • 1 nocleg w jurcie Terelj
 • wyżywienie zgodnie z programem
 • przejazd pociągiem koleją „Krugobajkałką”
 • transport z Irkucka na Olchon i następnie z Chuziru do przystani promowej w zatoce Zagli
 • przejazd wodolotem z Olchonu do Portu Bajkał
 • prom Bajkał - Listwianka
 • całodniowa wycieczka do Listwianki
 • wszystkie pociągi - jak na trasie
 • 2-dniowa wycieczka do parku Terelj (zakwaterowanie u rodziny w jurcie, przewodnik, wstępy do zwiedzanych obiektów i do parku narodowego)
 • bilety wstępu na festiwal Nadaam w Ułan Bator
 • transfery do hoteli i z hoteli na dworce

  Cena nie zawiera:
 • wyżywienia nie uwzględnionego w programie
 • biletu lotniczego Warszawa – Moskwa, Ułan-Bator – Warszawa – ok. 2500 zł
 • biletów wstępu w Moskwie
 • atrakcji fakultatywnych
 • wyżywienia w pociągach
 • opłaty za przechowalnię bagażu
 • dopłaty do jedynki – ok. 400 euro
 • kosztów wizy i dokumentacji wizowej: do Rosji (ok. 320 zł) - dla spoza mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego oraz lubelskiego dodatkowo są płatne koszty przesyłki (70 zł)
 • kosztów wizy i dokumentacji wizowej: do Mongolii (ok. 450 zł)

 • Termin zgłoszenia – 45 dni przed rozpoczęciem imprezy. Możliwe zorganizowanie wyjazdu dla mniejszych grup:

  grupa 8-osobowa – 13 385 zł/osoba;
  grupa 10-osobowa – 12 635 zł/osoba; 

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz