sobota, 15 lutego 2014

BAJKAŁ I MOSKWA 14 DNI

Od: Do Cena:
2014-07-07 2014-07-20  6130 zł (przy min. 15 os.)
Opis:
Program ten przeznaczony jest dla Turystów, którzy chcieliby zobaczyć Bajkał, a nie mogą poświęcić na podróż zbyt wiele czasu. Proponujemy jednak „obowiązkowo” przejazd koleją transsyberyjską z Moskwy, dzięki któremu poznamy smaczek podróżowania po wielkiej Rosji – skosztujemy sprzedawanych na peronach potraw przygotowanych przez rosyjskie gospodynie, przyniesionych przez nie owoców, suszonych ryb i nie tylko… Podczas pobytu nad Bajkałem poznają Państwo miejsca związane z kulturą ludów przybajkalskich, a przede wszystkim, najważniejsze, nieskażoną przyrodę Bajkału.

Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 14
Dopłata do jedynki:200 euro

Program wycieczki:
Dzień 1
Wylot z Warszawy do MOSKWY. Lądowanie na lotnisku Szeremietiewo. Transfer do hotelu. Wycieczka objazdowa po Moskwie, Worobiowe wzgórza (bus). Kolacja (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 2
MOSKWA. Śniadanie. Dokończenie zwiedzania atrakcji z dnia poprzedniego metrem. Plac Czerwony: cerkiew Wasyla Błażennego, Mauzoleum W. I. Lenina, Muzeum Historyczne itd. nabrzeże rzeki Moskwy, panorama Kremla, cerkiew Chrystusa-Zbawiciela, Kreml, spacer po terenie obok Armaty Carskiej (Car–puszki) i Carskiego Dzwonu (Car-kołokoł), trzy cerkwie, góra Pokłonna, Łuk Tryumfalny, prospekt Kutuzowa oraz spacer Arbatem, ulicą Twerską, kolacja (fakultatywnie). Transfer na dworzec Moskwa Jarosławska. Wyjazd do Irkucka ok. 21.35

Dzień 3
W pociągu. W ciągu każdego dnia jest kilka postojów, średnio 15-30 min. każdy. Istnieje wówczas możliwość zwiedzania dworców i ich bliskich okolic, a także zakupu jedzenia oferowanego na peronach przez miejscową ludność. W składzie pociągu jest wagon restauracyjny.

Dzień 4
W pociągu.

Dzień 5
W pociągu.

Dzień 6
Przyjazd do IRKUCKA nad ranem (ok. 05.00 czasu miejscowego). Transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie IRKUCKA, Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: m.in. Muzeum Dekabrystów, zabytkowe świątynie miasta, kościół polski. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. W tym dniu zwiedzanie „Dzielnicy 130”: specjalnie stworzonej strefy turystycznej w Irkucku, która obejmuje dziesiątki zabytków. Dzielnica znajduje się w południowej części historycznego centrum Irkucka, na które składa się 16 odrestaurowanych budynków. Przeniesiono tutaj też 8 budynków z innych części Irkucka; min. dom kowala. Znajdują się tutaj także sklepy z pamiątkami, kawiarnie i restauracje. Oprócz zabytków powstają nowe budynki, wśród których są m.in. hotele, galerie sztuki, ośrodki kultury i amfiteatr z 2000 miejsc. Cały kwartał będzie podzielony na części dla pieszych i ścieżki rowerowe. Budowę zakończono w 2011 roku. Część kwartału została otwarta 14 września na 350 lecie Irkucka. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Wyjazd do LISTWIANKI najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem, pięknie położonej przy wypływie rzeki Angary z jeziora Bajkał. Po drodze zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich w TALCY. W Listwiance zakwaterowanie w pensjonacie. Obiadokolacja, dla chętnych kąpiel w bani (fakultatywnie), nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Bajkału, w którym poznamy historię m. in. polskich badaczy Bajkału, a także zbiory związane z typową dla jeziora fauną i florą, wjazd wyciągiem na Górę Czerskiego. Rejs statkiem po Bajkale. Atrakcje lokalnego targowiska, gdzie i świeży gorąco wędzony Omul trafić się może….. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. W godzinach porannych przeprawa promem przez Angarę do portu Bajkał i wyjazd na całodzienną przejażdżkę koleją „Okołobajkałką”, biegnącą po skalistym brzegu, poprzez 39 tuneli, mostów i 50 galerii. Możliwość zamówienia obiadu w pociągu lub zorganizowania przekąski w czasie przerwy na brzegu. Ok. godz. 19.00 przyjazd pociągu do Sludianki i wyjazd autobusem do ARSZANU (ok. 150 km). kolacja, nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. W programie oglądanie niewielkiego Chojmorskiego Dacanu (buddyjska uczelnia-klasztor) oraz wodospadów na rzece Kyngardze. Obiad. Powrót do IRKUCKA, kolacja, nocleg.

Dzień 11
Śniadanie. Wyjazd do WIERSZYNY (odległość od Irkucka ok. 120 km). Do dziś mieszkają tutaj potomkowie emigrantów z Małopolski. W 1910 r. przyjechali tutaj po lepsze życie, ale marzenia o nim przerwała rewolucja. Nikt nie powiadomił ich o możliwości powrotu do Polski po wojnie. Spacer po wsi: kościół, cmentarz, dom polski, spotkanie z mieszkańcami, obiad przygotowany przez miejscowe gospodynie. Wyjazd na OLCHON, zakwaterowanie w pensjonacie, kolacja, nocleg

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie najciekawszych miejsc OLCHONU. Dojazd gazikami na przylądek SAGAN-CHUSZUN i przylądek CHOBOJ, co z buriackiego oznacza „kieł”. Z wysokich skał tego najbardziej wysuniętego na północ fragment wyspy przy odrobinie szczęścia zobaczyć można pływające w pobliżu nerpy. Na zmęczonych spacerami turystów czeka przygotowana na ognisku zupa rybna - ucha i parzona z miejscowych traw „herbata”. Powrót do pensjonatu, kolacja. Możliwość skorzystania z bani (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 13
Śniadanie. Wyjazd do przystani, przeprawa promem, przejazd do IRKUCKA, po drodze spotkanie z Buriatami, zwiedzanie Muzeum Buriackiego, obiad w jurcie w Ust-Ordzie (typowe jedzenie buriackie), przyjazd do Irkucka zakwaterowanie w hotelu, kolacja pożegnalna. Nocleg.

Dzień 14
Śniadaniew zależności od godzin wylotu. Wczesnym rankiem, transfer na lotnisko. Wylot do MOSKWY. Lądowanie na lotnisku Szeremietiewo, a potem odlot do Warszawy.


Cena zawiera:
  • noclegi tak jak wyszczególniono w powyższym programie, łącznie
  • noclegi w pociągach (w pociągu wyżywienie we własnym zakresie np. w wagonie restauracyjnym)
  • 1 nocleg w Moskwie w hotelu 3*
  • 4 noclegi w hotelu w Irkucku 3*
  • 2 noclegi w pensjonacie w Listwiance (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • 2 noclegi na Olchonie w bazie turystycznej (drewniane domki, pokoje 2-osobowe, WC i prysznic na zewnątrz)
  • 1 nocleg w Arszanie (drewniane domki, WC i prysznice na zewnątrz)
  • wyżywienie: śniadania, 4 obiadokolacje: w 6,7,8 i 9 dniu; 4 obiady - w 10. (Wierszyna), 11. (ognisko z uchą), 12. (buriacka jurta w Ust Ordzie) i 13 dniu (Arszan); 4 kolacje w 10. 11. 12. i 13. dniu.
  • wszystkie transfery i wycieczki z lokalnym przewodnikiem rosyjskojęzycznym wraz z biletami wejściowymi do zwiedzanych obiektów nad Bajkałem: w Irkucku, Talcy, Listwiance, Arszanie, wjazd na górę Czerskiego
  • przejazd pociągiem koleją „Okołobajkałką”
  • rejs statkiem po Bajkale min 1h
  • obecność polskiego pilota na całej trasie przy grupach od 10 osób
  • transfery w Moskwie
  • przewodnik polskojęzyczny w Moskwie i nad Bajkałem (gdy grupa nie ma pilota) lub rosyjskojęzyczny)
  • ubezpieczenie NNW i KL

    Cena nie zawiera:
  • transportu:
    przejazd pociągiem Moskwa/Irkuck – ok. 350 euro
    przelot Warszawa - Moskwa; Irkuck - Moskwa - Warszawa – ok. 2500 zł
  • biletów wejściowych w Moskwie
  • atrakcji fakultatywnych
  • wyżywienia w pociągach, posiłków w Moskwie (oprócz śniadań)
  • opłaty za przechowalnię bagażu
  • dopłaty do jedynki – ok. 200 euro
  • kosztów wizy i dokumentacji wizowej: do Rosji (320 zł) - (dla osób spoza mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego oraz lubelskiego jeszcze dodatkowo są płatne koszty przesyłki)

    Inne:
    INFORMACJE DODATKOWE:
  • Irkuck – Wierszyna odległość 120 km. Ostatni odcinek po drodze szutrowej.
  • Irkuck – Talcy odległość ok. 50 km.
  • Irkuck – Chużyr (główna osada na wyspie Olchon) ok. 320 km.
  • Irkuck – Listwianka ok. 70 km.

    UWAGA:
  • Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

    WARTO WIEDZIEĆ:
  • Waluta Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorze w Warszawie lub bezpośrednio na lotnisku i potem w mieście w Petersburgu. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach: 1 Euro = ~ 42 RUB, 1 PLN = ~ 10 RUB, 1 USD = ~32 RUB Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w przypadku wymagania.

  • Płatność kartą W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i innymi. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

  • Transport autobus lub mikrobus w zależności od liczby osób na Olchonie „uazy” – mały (8 -osobowy) terenowy busik

  • Wyżywienie menu zgodne z miejscową kuchnią i zwyczajami, posiłki na bazie ryby (zwłaszcza na Olchonie)

  • Ubranie należy przygotować się na róże warunki atmosferyczne – również deszcz, długie przebywanie na świeżym powietrzu i w trudniejszych warunkach (przejazdy uazami, nocleg w jurcie); potrzebne będą wygodne buty; chętni mogą wziąć kostium kąpielowy, by wykąpać się w zimnym Bajkale zawsze latem ok. 9° C, w ciepłych źródłach na Świętym Nosie, jest też fakultatywnie możliwość skorzystania z ruskiej bani (ostrożnie zwłaszcza przy chorobach serca). W świątyniach prawosławnych należy mieć odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

  • Podróż samolot proszę pamiętać o limicie kilogramów w bagażu, i o przepisach dotyczących niewnoszenia ostrych przedmiotów (pilnik, nożyczki itd.) oraz napojów, dezodorantów, płynów do, po goleniu itd. w butelkach o pojemności powyżej 100 ml


    pociąg
    przedziały dwuosobowe lub czteroosobowe ( w zależności od wykupionego biletu) i wagony bez przedziałów (z tych ostatnich korzystamy niezwykle rzadko), do dyspozycji dwie toalety z umywalkami na wagon, gorąca woda dostępna na początku korytarza ( u opiekuna wagonu), pościel do wykupienia w pociągu, można zabrać małą miskę do mycia się, proszę zabrać ze sobą wyżywienie - w restauracji w pociągu bywa drogo i niesmacznie, lepiej kupować jedzenie podczas postoju pociągu na dworcach od "bab", które mają nawet gotowe obiady

  • Uwaga podczas postojów proszę zabierać ze sobą dokumenty i pieniądze z przedziału, jeśli chcą Państwo oddalić się od pociągu, proszę za każdym razem upewniać się u kierownika wagonu, jak długi będzie postój i informować go o oddaleniu się, aby nie dawał sygnału do odjazdu bez Państwa – zdarzyło się że pociąg odjechał wcześniej niż to było w rozkładzie, a grupa została na dworcu bez pieniędzy i dokumentów
  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz