poniedziałek, 4 listopada 2013

BAJKAŁ - SYBERYJSKIE MORZE 16 DNI


Od: Do Cena:
2014-08-03 2014-08-18  7635 PLNOpis:

Program ten przygotowaliśmy z myślą o naszych bardzo wymagających Turystach. Daje on możliwość prawdziwego poznania Bajkału. Podróż koleją transsyberyjską uświadomi, jaki dystans trzeba pokonać, by dotrzeć do tego pięknego, ogromnego jak morze jeziora. Podczas wycieczki zobaczą Państwo Bajkał nie tylko z brzegu, ale zmierzą się z jego majestatem podczas kilku wielogodzinnych rejsów. Zobaczą unikalne miejsca, jak objęty całkowitym rezerwatem półwysep Święty Nos, dotrą na Wyspy Uszkanie, gdzie żyją jedyne w świecie foki słodkowodne.

Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 16
Dopłata do jedynki:1750 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
Wylot z WARSZAWY z lotniska im. F. Chopina do Moskwy. (Odprawa zaczyna się dwie godziny wcześniej). Przylot do MOSKWY. Transfer na dworzec Moskwa Jarosławska, zostawienie bagaży w przechowalni, spacer po mieście. Fakultatywnie wycieczka po Moskwie.

Dzień 2
Wyjazd pociągiem o godz. 00:35 do UŁAN- UDE (czas przejazdu 95h15min). Po drodze postoje od kilku do kilkudziesięciu minut, podczas których można kupić jedzenie na peronie od sprzedających je osób (owoce, ryby, gotowe dania obiadowe).

Dzień 3
Dzień w pociągu.

Dzień 4
Dzień w pociągu.

Dzień 5
Dzień w pociągu.

Dzień 6
Przyjazd do UŁAN-UDE o godz.04.50. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Krótki odpoczynek. Śniadanie. Wycieczka do Dacanu, buddyjskiej świątyni, w Iwołgińsku. Zwiedzanie miasta Ułan-Ude. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Wizyta w wiosce starowierców TARBOGATAJ (40 km od Ułan-Ude) z obiadem w domu mieszkańców. Dalej przejazd w kierunku UST-BARGUZIN (220 km). Po drodze nocleg w pensjonacie w miejscowości MAKSIMICHA (nad Bajkałem). Kolacja. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Wyjazd z MAKSIMICHY do Ust Barguzin (ok.1 h) dalej do Monachowa gazikami (około 1,5 h), dalej z Monachowa rejs statkiem na ŚWIĘTY NOS (ok.1 h). Baza turystyczna znajduje się w ścisłym rezerwacie w Zatoce Czywirkujskiej. W wolnej chwili można pospacerować dziewiczym brzegiem lub wykąpać się w znajdujących się na plaży ciepłych źródłach. Obiad. Zakwaterowanie na barce lub w jurtach, kolacja, nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Jeden z najważniejszych punktów programu – wycieczka statkiem na archipelag WYSP USZKANICH, położonych 7 km na północny - zachód od Świętego Nosa. Na jednej z nich, będącej ścisłym rezerwatem, można przyjrzeć się z bliska jedynym w świecie słodkowodnym fokom. Nigdzie więcej nie zobaczymy nerp w ich naturalnym środowisku. Powrót wieczorem na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Wyjazd wodolotem na wyspę OLCHON. Po ok. 3 godzinach przyjazd na Olchon, transfer, zakwaterowanie w bazie turystycznej, obiadokolacja, nocleg. Jest to największa z bajkalskich wysp. Długa na 72 km, szeroka na 15 km, zadziwi rozmaitością krajobrazu - stepy, skały, lasy i jeziora, plaże. Olchon to święta wyspa szamanizmu, to miejsce pamiętające też mroczne radzieckie czasy. Znajdował się tutaj łagier, którego więźniowie łowili i przerabiali bajkalskie ryby.

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie najciekawszych miejsc OLCHONU. Dojazd gazikami na przylądek SAGAN-CHUSZUN i przylądek CHOBOJ, co z buriackiego oznacza „kieł”. Z wysokich skał tego najbardziej wysuniętego na północ fragmentu wyspy przy odrobinie szczęścia zobaczyć można pływające w pobliżu nerpy. Na zmęczonych spacerami turystów czeka przygotowana na ognisku zupa rybna - ucha i parzona z miejscowych traw „herbata”. Powrót do pensjonatu, kolacja. Możliwość skorzystania z bani (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 12
Śniadanie, Wyjazd z Olchonu do WIERSZYNY, polskiej wsi. Do dziś mieszkają tutaj potomkowie emigrantów z Małopolski. W 1910 r. przyjechali tutaj po lepsze życie. Niestety, marzenia o nim przerwała rewolucja. Nikt nie powiadomił ich o możliwości powrotu do Polski po wojnie. Spacer po wsi: kościół, cmentarz, dom polski, spotkanie z mieszkańcami, obiad przygotowany przez miejscowe gospodynie. Wieczorem transfer busem do Irkucka. Zakwaterowanie w hotelu Angara, kolacja, nocleg.

Dzień 13
Śniadanie. Zwiedzanie IRKUCKA m.in. Muzeum Dekabrystów, zabytkowe świątynie, sobór Bogojawlenia, polski kościół. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 14
Śniadanie, transfer na dworzec. Wyjazd na całodzienną wycieczkę koleją „Okołobajkałką”, biegnącą po skalistym brzegu, poprzez 39 tuneli, mostów i 50 galerii. Możliwość zamówienia obiadu w pociągu lub zorganizowania przekąski w czasie przerwy na brzegu. Ok. godz. 19.00 przyjazd pociągu do portu Bajkał, przeprawa promem do LISTWIANKI, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 15
Śniadanie. Zwiedzanie LISTWIANKI, najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem, pięknie położonej przy wypływie rzeki Angary z jeziora Bajkał, zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich w TALCY, wizyta w Muzeum Bajkału (zbiory fauny i flory Bajkału). Powrót do IRKUCKA. Pożegnalna obiadokolacja, nocleg.

Dzień 16
Śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot z Irkucka do WARSZAWY (przez Moskwę).


Cena zawiera:

 • noclegi: 2 noclegi w Ułan Ude hotel 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 1 nocleg Ust Bagruzin pensjonat, pokoje 2-osobowe z łazienkami; 2 noclegi na Świętym Nosie w jurtach (toalety na zewnątrz typu sławojka, wspólny prysznic na wiele osób, 2 noclegi na Olchonie, pokoje 2-osobowe z WC typu sławojka i prysznicem na podwórku, 3 noclegi w Irkucku hotel 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami;1 nocleg w Listwiance, pensjonat, pokoje 2-osobowe z łazienkami;
 • wyżywienie: zgodnie z programem
 • atrakcje: rejs na Wyspy Uszkanie, całodzienna wycieczka „Okołobajkałką”, wycieczka na Olchonie na przylądki Sagan-Huszan i Choboj, Muzeum Bajkału w Listwiance, skansen Talcy, Muzeum Dekabrystów
 • transport nad Bajkał, w tym statek na Święty Nos, wodolot na Olchon, prom z portu Bajkał do Listwianki, prom z Olchonu na ląd
 • obecność polskiego pilota na całej trasie przy grupach od 8 osób
 • przewodnik polskojęzyczny (dla grup bez pilota i osób indywidualnych), poza tym rosyjskojęzyczny
 • ubezpieczenie NNW i KL

  Cena nie zawiera:
 • biletów na pociąg: Moskwa– Ułan-Ude (ok. 350 euro) i powrotnych lotniczych Irkuck – Moskwa – Warszawa (ok. 2000 zł)
 • biletów wejściowych w Moskwie
 • transferów w Moskwie metrem
 • atrakcji fakultatywnych
 • wyżywienia w pociągach, posiłku w Moskwie
 • opłaty za przechowalnię bagażu
 • dopłaty do jedynki - 1350 zł
 • kosztów wizy i dokumentacji wizowej: do Rosji ( 320 zł)

 • UWAGA: Termin zgłoszenia – 45 dni przed rozpoczęciem imprezy.
  Możliwe zorganizowanie wyjazdu dla mniejszych grup:
  grupa 8-osobowa – 9160 zł/osoba;
  grupa 10-osobowa – 9025 zł/osoba; 

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz